Oto krotka Historia naszego klubu:

Ludowy Zespół Sportowy w Złotnikach powstał w roku 1946 z inicjatywy Lubaskiego Stanisława – pracownika Powiatowego Zarządu Związku Samopomocy Chłopskiej .Założycielami klubu oprócz w/w byli Sroczyński Stanisław , Indyk Ireneusz, Gaziarz Edmund i Cyran Florian. Klub początkowo zarejestrowany był w Powiatowym Zarządzie Samopomocy Chłopskiej w Mielcu , który pokrywał wszystkie koszty związane z działalnością tego klubu ,dziś nazwano by go sponsorem ,w klubie najbardziej były aktywne sekcje ; piłki nożnej, piłki siatkowej i tenisa stołowego.Życie tych sekcji skupiało się głownie przy świetlicy w Złotnikach , która mieściła się w Domu Strażacko-Ludowym. Mimo ,że klub nie posiadał własnego boiska sportowego i mecze rozgrywał na przypadkowych zorganizowanych na prędce placach,kępach i łąkach to dzięki zaangażowaniu zawodników , zarządu klubu i wyposażeniu w odpowiedni sprzet sportowy , drużyna piłki nożnej stopniowo awansowała osiągając klasę ‘ A ‘ . Dojazdy do drużyn z którymi rozgrywano mecze stanowiły nie lada problem , bo nie było czym dojechać . Rozgrywano wtedy mecze z Brzeżnicą koło Dębicy , Radomyślem Wielkim i innymi ,a bliżej położonymi to Chorzelów, Malinie, Cyranka i Smoczka w tamtych latach zawodnikami sekcji piłki nożnej byli : Indyk Ireneusz, Pyż Eugeniusz, Kula Alojzy, Sęk Stanisław, Sudek Kazimierz, Michnik Ryszard, Gaziarz Edmund, Czajkowski Jan, Kula Izydor, Michnik Zdzisław, Ortyl Stanisław , Ortyl Leon, Kula Stanisław, Surowiec Kazimierz, Bryk Franciszek,Wiącek Stanisław, Małecki Błażej, Wojnarowski Edward i Kula Ignacy . Pierwszym prezesem tego klubu był Sroczyński Stanisław a nastepnymi byli Indyk Ireneusz, Pyż Eugeniusz, Niedbała Marian, Wojnarowski Edward, Soja Julian, Soja Eugeniusz i od ponad 20 lat funkcję tę pełni Głodzik Stanisław . Drużyna piłki siatkowej również walczyła w klasie ‘ A ‘ . W większości byli to ci sami zawodnicy , którzy występowali w drużynie piłki nożnej . Do wybitnych działaczy klubu LZS Złotniki można zaliczyć : Indyka Ireneusza, Maziarza Edmunda, Lubaske Stanisława i to oni właśnie zapewniali klubowi wszelkie wyposażenie w sprzęt sportowy, którego w tamtym czasie nie miał żaden LZS w powiecie kieleckim. Do tych działaczy można zaliczyć również: Sroczyńskiego Stanisława. Cyrana Floriana, Kulę Stanisława, Soję Juliana, Rybę Edmunda i ostatnio Głodzika Stanisława. Od kiedy klub otrzymał boisko sportowe na własność , działalność klubu wzrosła , szczególnie piłki nożnej . Nadal klub boryka się z trudnościami finansowymi.

O Klubie Złotniczanka Złotniki

Wiadomości (utwórz nową)